Twój najlepszy przewodnik po grach NFT od Javena! – sprawdź

Czy myślałeś o grach NFT? Może grałeś w kilka gier i chcesz dowiedzieć się więcej. A może lubisz gry NFT i chcesz znaleźć sposób na przekształcenie go w dodatkowy strumień przychodów.

Jeśli jesteś ciekawy gier NFT, ten przewodnik pomoże Ci zacząć, dowiedzieć się, jak zarabiać na swoim hobby i odpowiedzieć na pytania dotyczące gier NFT.

Czym są NFT? – podstawowe informacje

Niewymienne tokeny to zasadniczo forma cyfrowej waluty służąca do reprezentowania sztuki, muzyki, towarów lub innych aktywów. Zamienny, pod względem waluty, oznacza wymienny. Zatem niezamienny token oznacza, że zasób cyfrowy nie jest w równym stopniu wymienny z innym zasóbem, cyfrowym lub niecyfrowym. Aktywa zamienne jako takie rzeczy jak sztabki złota, akcje lub waluta amerykańska. Możesz wymienić jeden 20-dolarowy banknot na inny 20-dolarowy i żadna ze stron nie zyska ani nie straci nic z transakcji.

Z drugiej strony wiele przedmiotów kolekcjonerskich, samochodów, diamentów i dzieł sztuki może się nieznacznie różnić. Nie możesz wymienić jednego diamentu na inny w całkowicie równej wymianie, chociaż oba diamenty mogą mieć w przybliżeniu taką samą wartość. To dlatego, że każdy kamień jest wyjątkowy. Podobnie dwa dzieła sztuki mogą mieć dziś tę samą wartość, ale można je docenić i amortyzować z powodu wielu czynników. Grafika tworzy bardzo dobrą analogię do NFT, ponieważ NFT są często używane do reprezentowania sztuki.

Jaka jest różnica między NFT a kryptografią?

Chociaż możesz kupować NFT za pomocą kryptowalut — a wiele osób to robi — krypto i NFT to nie to samo. Kryptowaluta jest wymienna, ponieważ możesz wymieniać jeden bitcoin na inny w równej wymianie. W przypadku NFT cała wartość polega na tym, że token jest unikalny i oryginalny. Istnieją również inne podobieństwa między NFT a kryptowalutami. Na przykład, w większość gier NFT gra się na blockchainie Ethereum i Binance Smart Chain. Możesz użyć tego samego cyfrowego portfela, który przechowuje Twoje inwestycje w kryptowaluty, aby przechowywać NFT w grach. Możesz też użyć krypto do zakupu NFT w swoich ulubionych grach NFT.

Podczas gdy kryptowaluta jest uważana za część świata DeFi lub zdecentralizowanych finansów, gry NFT istnieją jako część koncepcji zwanej GameFi lub połączeniem finansów i gier.

Jak grać w gry NFT?

Gry NFT różnią się tak samo, jak inne gry wideo. Niektóre opierają się na wykonywaniu zadań, inne na bitwach, a niektóre są grami losowymi. Niektóre działają jak taktyczne gry karciane w duchu Magic: The Gathering. Inne, takie jak AdoptMe i CryptoKitties, opierają się na zbieraniu, wychowywaniu i interakcji ze zwierzętami. Etheria, powszechnie uważana za pierwszą grę NFT, wprowadzoną w 2015 roku, to gra inwestycyjna w nieruchomości oparta na handlu cyfrowymi ziemiami jako NFT. W grach NFT są oczywiście pieniądze, które można mieć – i wydać.

Popularne CryptoKitties, wprowadzone w 2017 roku, pozwala graczowi zbierać, hodować, pielęgnować, kupować i sprzedawać cyfrowe koty, a także grać w gry i układać puzzle. Ponieważ są to NFT, każdy kot reprezentowany w grze jest w 100% wyjątkowy. Istnieje ponad 2 miliony CryptoKitties należących do graczy na całym świecie lub dostępnych do sprzedaży.

Aby zagrać w grę NFT, musisz uzyskać dostęp do gry za pośrednictwem urządzenia mobilnego lub komputera i często zainwestować „stawkę” w grę, płacąc w kryptowalucie. Stamtąd upewnij się, że znasz zasady swojej indywidualnej gry i co najważniejsze, baw się dobrze.

Zarabianie na grach NFT

Jeśli uważasz, że reklamy gier, które twierdzą, że możesz zarabiać tylko grając, są oszustwami, to nieprawda. Chociaż istnieją oszustwa, gry NFT mogą być realną ścieżką do zarabiania pieniędzy poprzez granie.

Istnieje kilka sposobów na zarobienie na grach NFT

Możesz wybrać gry typu „graj, aby zarobić ”, które są jednymi z najpopularniejszych obecnie dostępnych gier NFT. W tych grach zdobywasz nagrody, wykonując wyzwania, pokonując poziomy, postacie złoczyńców, a nawet po prostu grając częściej. Zarabiane aktywa, w tym NFT, kryptowaluty lub skórki graczy, można wymienić, aby odblokować więcej nagród lub sprzedać za kryptowalutę.

Niektóre gry typu „graj, aby zarobić” można rozpocząć za darmo, podczas gdy inne wymagają zakupu stawki w grze, aby rozpocząć.

Alternatywnie możesz grać w gry takie jak CryptoKitties, w których możesz zarabiać w grze NFT, które mają wartość tylko w grze

Następnie sprzedajesz koty NFT za kryptowalutę – w przypadku CryptoKitties, Ethereum, które możesz następnie sprzedać jak każdą inną inwestycję za dolary amerykańskie lub zatrzymać ją, jeśli uważasz, że może to docenić. Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji w kryptowaluty, inwestowanie w NFT i zamiana ich na kryptowaluty jest wysoce spekulacyjne i możesz stracić pieniądze tak łatwo, jak możesz zarobić. Możesz także zarabiać pieniądze, tworząc własne NFT i sprzedając je w grach takich jak CryptoBlades i Cryptovoxels. Możesz także zagrać w metaverse. Możesz tworzyć przedmioty, przedmioty do noszenia lub przedmioty kolekcjonerskie i zarabiać tantiemy ze sprzedaży.

Kiedy grasz w grę NFT, prawdopodobnie będziesz mieć również okazję do wymiany swoich NFT

Pamiętaj, że ponieważ transakcje NFT nie są zamienne, co oznacza, że dwie transakcje NFT nie są warte dokładnie tej samej wartości, możesz stracić lub zyskać na transakcji. Możesz jednak handlować NFT, aby zdobyć inne przedmioty lub przedmioty, które pomogą ci w postępach w grze, lub możesz zdobywać NFT o wysokiej wartości, wymieniając je na przedmioty, których potrzebują inni gracze.

Jeśli planujesz handlować NFT, ważne jest, aby zrozumieć wartość tego, co posiadasz. NFT różnią się pod względem wartości w zależności od tego, jak rzadkie są, ich specyficzne atrybuty lub jak przydatne mogą być w grze, a także ich nieodłączny urok dla graczy.

Czy są jakieś darmowe gry NFT?

Podczas gdy wiele gier NFT wymaga zapłaty, aby rozpocząć grę, istnieją pewne darmowe gry NFT. W tych grach nadal możesz zdobywać NFT, które mogą mieć wartość w świecie rzeczywistym. Splinterlands to jedna z najpopularniejszych darmowych gier NFT. Jest to kolekcjonerska gra karciana, w której gracze mogą wygrywać nagrody za uczestnictwo w turniejach lub wypełnianie zadań — a wszystko to bez opłat wstępnych za rozpoczęcie gry.
Womplay.io ma pełną kolekcję gier NFT, które pozwalają graczom zdobywać punkty lub gotówkę.

Gods Unchained to kolejna popularna, darmowa gra NFT, w której gracze mogą zdobywać i wymieniać zasoby w grze. Gods Unchained wyrównuje szanse, dopasowując graczy o podobnych rankingach, podczas gdy niektóre gry typu „play-to-profit” dają graczom, którzy mogą kupić najrzadsze lub najpotężniejsze karty, przewagę nad innymi graczami.

Jeśli chcesz poznać więcej darmowych gier NFT, zajrzyj na bloga https://www.egracze.pl/.

Podsumowanie artykułu o grach NFT

Jeśli już lubisz gry, granie w NFT może być sposobem na zarobienie dodatkowej gotówki lub rozpoczęcie inwestycji w kryptowaluty. Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer lub urządzenie mobilne, cyfrowy portfel do przechowywania wygranych i dostęp do giełdy kryptograficznej, jeśli zdecydujesz się wymienić swoje NFT na kryptowaluty lub gotówkę.

Możesz stracić pieniądze lub stracić NFT, jeśli grasz, ale jeśli zaczniesz od darmowych gier NFT, stawki są dość niskie. W większości przypadków im więcej grasz, tym lepiej możesz zarobić.